Zapraszamy na spotkania z tradycją – audycje muzyczne dla dużych i małych.

Posiadamy bogatą kolekcję tradycyjnych instrumentów beskidzkich – opowiemy, zaśpiewamy, zagramy i damy zagrać na dudach, gajdach, skrzypcach, złóbcokach, piszczałkach jednootworowych, piszczale szałaśniczej, fujarkach, dwojnicach, sowach, gwizdkach, wabikach, okarynach, rogu, trombicie, heligonce i wielu innych ciekawych muzycznych wynalazkach. Opowiemy, co ma wspólnego róg pasterski z telefonem komórkowym, wyjaśnimy czym się różnią dudy od kobzy, pokażemy jak okaryna pije wodę, a na koniec zagramy do tańca tak, jak grywało się dawniej na góralskich zabawach.

Podczas audycji uczestnicy poznają unikatowe instrumenty ludowe, ich budowę i brzmienie, zdobywają także wiedzę na temat zwyczajów dorocznych, ubioru i folkloru górali żywieckich. A ponieważ większość instrumentów wykonujemy sami, zademonstrujemy również materiały z których są zrobione oraz narzędzia do ich budowy, pokażemy też jak się nimi posługiwać.

Niestraszne nam mniej lub bardziej zorganizowane grupy, nie boimy się nawet gimnazjalistów!

Z naszymi audycjami odwiedziliśmy już ponad 100 szkół, przedszkoli oraz instytucji kultury z całej Polski; prezentowaliśmy instrumenty m.in. w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Kurowie, Bydgoszczy, Bielsku-Białej, Cieszynie, Szczyrku i w całym powiecie żywieckim. Odwiedziliśmy nawet Budapeszt, Wiedeń, Niemcy i Wilno!